bit2012BIT Fest to studencki festiwal informatyczny przygotowywany przez organizację studencką BEST Wrocław. Wydarzenie od lat cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników programowania i gier komputerowych. W ramach festiwalu wrocławscy studenci mają okazję wziąć udział w licznych warsztatach o tematyce IT, konkursach programistycznych, a także turnieju komputerowych gier sieciowych.

BEST Information Technolgy Festiwal trwa dwa dni. Pierwszego dnia odbywają się szkolenia oraz wykłady poświęcone najciekawszym zagadnieniom z zakresu nowoczesnych technologii komputerowych oraz innowacyjnych rozwiązań programistycznych. Zajęcia prowadzone są przez przedstawicieli wiodących firm z branży IT, takich jak: Nokia Siemens Networks, NetworkedAssets czy AB.

Dzień ten upływa również pod znakiem rywalizacji. W szranki stają programiści, którzy mierzą się z zadaniem napisania prostej aplikacji w wybranym, spośród narzuconych przez organizatorów, języku programowania (C/C++, Java itp.). Na zwycięzców czekają cenne nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia.

Festiwal wieńczy Turniej Gier Komputerowych. Gry, które pojawiają się na turniejach wybierane są przez studentów w ankiecie. Do tej pory graliśmy m.in. w League of Legends, Counter Strike 1.6, Starcraft 2 oraz DOTA. Nowością jest fan strefa przygotowana specjalnie z myślą o kibicach, w której mogą oni obejrzeć najciekawsze potyczki dnia finałowego, wziąć udział w licznych konkursach, a także rozegrać mini mecze na konsolach.

Więcej informacji na temat festiwalu BIT Fest znajduje się na stronie www.best.wroclaw.pl/bit/ oraz fanpage’u wydarzenia na facebooku.