bit

Festiwal Informatyczny na Politechnice Wrocławskiej

20 kwietnia 2018

BIT2016
bit

Festiwal Informatyczny na Politechnice Wrocławskiej

20 kwietnia 2018

BEST Information Technology Festival to festiwal informatyczny organizowany już po raz dziewiąty przez organizację studencką BEST Wrocław na Politechnice Wrocławskiej, który w tym roku odbędzie się w piękny, wiosenny piątek - 20 kwietnia. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy i umiejętności studentów z zakresu informatyki, umożliwienie nawiązania kontaktu z wiodącymi firmami z branży IT, a także dobra zabawa w klimacie gier i internetowej popkultury.

W trakcie dnia odbędą się wykłady poświęcone najciekawszym zagadnieniom z zakresu nowoczesnych technologii komputerowych oraz innowacyjnych rozwiązań programistycznych. Zajęcia zostaną przeprowadzone przez przedstawicieli wiodących firm z branży IT. Tego dnia studenci będą mieli okazję nawiązać kontakt ze swoimi przyszłymi pracodawcami i poznać potrzeby rynku pracy.

W nocy natomiast uderzymy pełną parą w główne zagadnienie tego wydarzenia, czyli GRY. Wyłonione z internetowych eliminacji drużyn będą próbować swoich sił w półfinałach turniejów Counter Strike'a oraz League of Legends. E-sportowe emocje ogarną nie tylko graczy, ale także kibiców, dla których przygotowana będzie specjalna strefa, gdzie będą mogli wspierać swoich faworytów. Podczas nocnego maratonu na gości festiwalu czekać będą także liczne gry planszowe oraz konsolowe Tutaj możecie liczyć na styczność zarówno z najświeższymi nowinkami współczesnego gamingu, jak i nieśmiertelnymi przedstawicielami spod gatunku retro. Ogromną atrakcją naszego festiwalu, która zabierze uczestników inny wymiar będzie strefa Virtual Reality.

Warto podkreślić, że BIT Fest to wydarzenie dwufazowe. Już 6 kwietnia, czyli dwa tygodnie przed festiwalem, odbędzie się Hackathon, do którego gorąco zachęcamy każdego miłośnika zmagań programistycznych. Więcej informacji już wkrótce!
WARSZTATY
Bezpieczeństwo w IT - jak zostać cyber-antyterrorystą
Santander Universidades

Atakom cyberprzestępców mają przeciwdziałać silne sprzętowe i programowe zabezpieczenia, lecz czy to wystarcza? Na to pytanie ma za zadanie odpowiedzieć zespół monitorujący cyberprzestrzeń oraz świat wirtualny wewnątrz banku. Praca w Security Operation Centre (SOC), narzędzia i metody. O tym często się nie mówi otwarcie.

20.04.2018
13:15-14:45
budynek C-13, s. 2.17
Big Data and Robotics solution in modern business – introduction
DXC Technology

Jak wygląda nowoczesny biznes? Jak automatyzowane są procesy biznesowe? Czym zajmuje się robotyka biznesowa? Na te i inne nurtujące pytania uzyskasz odpowiedź właśnie na tym warsztacie.

20.04.2018
11:15-12:45
budynek C-13, s. 2.17
Jak zrobić grę za 30zł?
TK Games - Koło Naukowe Twórców Gier

Jeśli myślisz, że stworzenie gry wymaga sprzedania pralki, samochodu i nerki, to z przyjemnością pokażemy Ci, że wystarczy 30 złotych i trochę czasu. Ale bardziej czasu, a czas jest bezcenny - dlatego podczas krótkiej prezentacji omówimy proces tworzenia gry, przejdziemy przez kilka darmowych narzędzi i od razu spróbujemy coś wyczarować.

20.04.2018
20:00 - 21:30
budynek C-13, s. 2.17
O NAS
BEST Wroclaw to międzynarodowa organizacja zrzeszająca studentów uczelni technicznych z całej Europy, mająca na celu jednoczenie kultur oraz umożliwienie rozwoju i edukacji przyszłych inżynierów. Dowiedz się więcej o nas i innych naszych projektach:
BEST Wrocław
GALERIA
PATRONI MEDIALNI
SPONSORZY
KONTAKT
Facebook:
www.facebook.com/BITFestival
W sprawie współpracy sponsorskiej
Agata Siwirska
tel. 792 313 664
agata.siwirska@best.wroclaw.pl
W sprawie współpracy barterowej
Rafał Szałaj
tel. 781 080 683
rafal.szalaj@best.wroclaw.pl
W sprawie turnieju League of Legends
Hubert Dęga
tel. 697 160 645
hubert.dega@best.wroclaw.pl
W sprawie turnieju Counter-Strike
Maciej Dudek
tel. 696 380 738
maciej.dudek@best.wroclaw.pl
W sprawie współpracy medialnej
Kacper Burzała
tel. 530 543 770
kacper.burzala@best.wroclaw.pl
Koordynator główny projektu
Magdalena Ślipek
tel. 508 278 944
magdalena.slipek@best.wroclaw.pl
ZAPISY

Zgłoś swoją drużynę na AtoHack - maraton programowania, trwający od piątku 6 kwietnia godz. 19:30 do soboty 7 kwietnia do godz. 13:00. Do wygrania 3-miesięczne staże w firmie Atos o wartości 42 000 zł oraz nagrody rzeczowe: kamerki GOPRO i bony do sklepu Saturn. Jakie jest zadanie Twojej drużyny? Określić dowolny problem biznesowy i zaprogramować rozwiązanie, które go zautomatyzuje. Let's automate the world!

2015-2017 © All Rights Reserve