bit

Festiwal Informatyczny na Politechnice Wrocławskiej

26-27 maja 2017

BIT2016
bit

Festiwal Informatyczny na Politechnice Wrocławskiej

Maj 2017
BEST Information Technology Festival to festiwal informatyczny organizowany już po raz ósmy przez organizację studencką BEST Wrocław na Politechnice Wrocławskiej, który w tym roku odbędzie się 26 i 27 maja. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy i umiejętności studentów z zakresu informatyki, umożliwienie nawiązania kontaktu z wiodącymi firmami z branży IT, a także dobra zabawa w klimacie gier i internetowej popkultury.


BIT Fest to dwudniowe wydarzenie. Pierwszego dnia odbędą się wykłady poświęcone najciekawszym zagadnieniom z zakresu nowoczesnych technologii komputerowych oraz innowacyjnych rozwiązań programistycznych. Zajęcia zostaną przeprowadzone przez przedstawicieli wiodących firm z branży IT. Tego dnia studenci będą mieli okazję nawiązać kontakt ze swoimi przyszłymi pracodawcami i poznać potrzeby rynku pracy.


W nocy z piątku na sobotę uczestnicy będą próbować swoich sił w półfinałach gier takich jak League of Legends, FIFA, Counter Strike, Mortal Combat czy Hearthstone. E-sportowe emocje ogarną nie tylko graczy, ale także kibiców, dla których przygotowana będzie specjalna strefa, gdzie będą mogli wspierać swoich faworytów. Podczas nocnego maratonu na gości festiwalu czekać będą także liczne gry planszowe oraz konsolowe, zarówno najnowsze jak i retro. Drugiego dnia odbędą się finały wszystkich turniejów, a w inny świat przeniesie uczestników strefa virtual reality.
WARSZTATY
Machine Learning
Intel
Już 26 maja pracownicy naszej firmy odwiedzą Politechnikę Wrocławską – z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania i przybliżą jak wygląda praca w Intelu. Tego dnia odbędzie się również wykład i warsztat w temacie Artificial Intelligence, w czasie którego będziesz mieć okazję wygrać Intel Compute Stick.
26 maja, godz. 15:00 sala 1.28 budynek C-13
liczba miejsc ograniczona
O NAS
BEST Wroclaw to międzynarodowa organizacja zrzeszająca studentów uczelni technicznych z całej Europy, mająca na celu jednoczenie kultur oraz umożliwienie rozwoju i edukacji przyszłych inżynierów. Dowiedz się więcej o nas i innych naszych projektach:
BEST Wrocław
Siema, jestem Igor! Interesuje się filozofią, sportami wytrzymałościowymi, elektroniką oraz e-sportem. Od zawsze kochałem rywalizację i współpracę z drużyną dlatego jako e-sportowiec-amator najwięcej godzin spędziłem grając w League of Legends czy CS:GO. W ostatnim czasie staram się być na bieżąco jeśli chodzi o nowinki techniczne związane z wirtualną rzeczywistością, którą osobiście mam zamiar wypróbować na festiwalu. Jeśli miałbym opisać siebie podając bohatera z gier komputerowych byłby to Trevor z GTA V
Hej, jestem Emilka! Od dzieciństwa wolałam zwykłą rzeczywistość od tej wirtualnej i częściej można mnie było spotkać na boisku niż przy konsoli. Jedyną grą, która potrafi zająć mnie na długie godziny pozostaje FIFA. Uwielbiam za to gry planszowe, dlatego podczas festiwalu pewnie rozegramy niejedną partyjkę. Na co dzień studiuję Mechanikę i Budowę Maszyn, a w wolnych chwilach najchętniej słucham muzyki i chodzę na koncerty.
Mam na imię Karolina, a swoje pierwsze przygody z grami datuję na czasy, gdy miałam jeszcze mleczaki i nauczyłam się obsługiwać komputer. Chociaż niegdyś potrafiłam spędzić całe dnie tworząc coraz bardziej wymyślne rezydencje w Simsach, to miałam też epizody z MMORPG. Studiuję Teleinformatykę, a w wolnym czasie interesuję się psychologią oraz szlifuję język niemiecki. W czasie festiwalu na pewno będziecie mogli zmierzyć się ze mną w grach planszowych.
Cześć, jestem Kuba! Gry komputerowe obecne są w moim życiu od najmłodszych lat. Na początku było to zaledwie oglądanie jak grali inni, co później przerodziło się w moją pasję do grania. Masę godzin spędziłem przy tytułach takich jak StarCraft II czy League of Legends, a przy Dark Souls nieraz byłem bliski rwania włosów z głowy :D Studiuje Inżynierię Systemów, a w wolnym czasie także grywam na perkusji i uprawiam wspinaczkę ściankową.
Cześć, jestem Kuba. Nie ma pomyłki przy edycji tekstu, po prostu jest nas dwóch. Moja przygoda z grami zaczyna się w towarzystwie serii Diablo i pierwszej części Gothic'a. Chociaż do dziś ciężko mówić mi o grach nie sięgając pamięcią do tych tytułów, to miano największego mordercy czasu wolnego przyznałbym duetowi Ciwilizacji i "jeszcze jednej tury". W technikum ilość czasu poświęcanego na wirtualną rozrywkę drastycznie spadła, za co odpowiedzialne jest złapanie programistycznego bakcyla - dziś pozostaje raczej niedzielnym graczem. Poza tym, zdarza mi się oderwać na chwilę od komputera i poświęcić czas muzyce.
Jestem Szymon! Uwielbiam rozmawiać o programowaniu, grach oraz nowinkach technicznych. Interesuję się tym już od dziecka i nadal mnie to nie nudzi :D Pasjonuje mnie programowanie webowe i tworzenie gier - właśnie z tymi rzeczami wiążę swoją przyszłość. Grałem już w wiele gier, ale najbardziej lubię te, gdzie można spędzić czas ze znajomymi grając przez sieć (League of Legends, Counter Strike, Minecraft) lub gry Single Player z ciekawą fabułą. Z tych ostatnich moje serce podbiły dwa tytuły - Bioshock: Infinite oraz To The Moon.
Cześć. Jestem Szymon, drugi w zespole. Od dziecka zafascynowany elektroniczną rozrywką, podróżami i programowaniem geek z zamiłowaniem do popkultury. Wielki fan uniwersum Gwiezdnych Wojen i Alkenobiego. Miłośnik gier, komiksów i nowinek technicznych prosto z Krzemowej Doliny. Jak chyba większość polskich dzieciaków, za młodu posiadałem podróbkę NESa, słynnego Pegasusa i od tego się zaczęło, przeszło wiele konsol, wiele sprzętu, wiele gier przez te lata. Do dziś jestem na bieżąco ze wszystkimi tytułami i nowinkami ze świata game devu, choć wciąż wielkim sentymentem darzę takie tytuły jak Crash Bandicoot, Metal Gear Solid czy Warcraft. W wolnych chwilach programuję, zajmuję się tworzeniem grafiki, uprawiam aktywnie sport czy po prostu tworzę swoje małe, proste gierki.
Jestem Donat. Aktualnie raczej rzadko grywam w gry, ale w przeszłości sporo czasu spędziłem przy tytułach takich jak CS:GO, Battlefield czy Metin2. Zawsze bawiła mnie rywalizacja i gra zespołowa ze znajomymi. Świat wirtualny bardzo wciąga, ale też dostarcza niezapomnianych przeżyć, o czym wiedzą wszyscy gracze. Dlatego, chociaż już nie spędzam wiele czasu na graniu, to nigdy nie zapomnę całych nocy przegranych w Metina czy CS-a wspólnie ze znajomymi gadając na Skypie czy TS-ie. Cieszy mnie, że mogę brać udział w organizacji tak świetnego wydarzenia, jakim jest BIT i jestem pewien, że prędko o nim nie zapomnicie... ;)
A ja jestem Mateusz! Zaczynałem podobnie jak wielu z Was - od komputera na komunię. Pierwsze kroki w świecie gier na PC stawiałem z takimi postaciami jak Kubuś, Drużyna Actimela czy też Harry Potter i z tym ostatnim dotrwałem aż do ostatniej części. Przez te 12 lat przetaczały się też inne tytuły: Assasins Creed, CS:GO, FIFA, Tekken. Z czasem przyszło liceum, pasja programowania, studia, a teraz praca. Chociaż nie mam już zbyt wiele czasu na gry, to chciałbym jeszcze coś zrobić dla środowiska graczy i dlatego na BIT Fest będę odpowiedzialny za IT.
GALERIA
PARTNER TECHNOLOGICZNY
MSI
PARTNERZY
VRZone Multikino BeActive JumpWorld
Plantronics CyberMachina
PATRONI MEDIALNI
dlastudenta radio_luz crossweb challengeRocket
jaRock mobirank cybersport echo
KONTAKT
Facebook:
www.facebook.com/BITFestival
W sprawie współpracy sponsorskiej
Jakub Reszka
tel. 698 352 551
jakub.reszka@best.wroclaw.pl
W sprawie współpracy sponsorskiej
Jakub Krzemiński
tel. 503 783 633
kuba.krzeminski@best.wroclaw.pl
W sprawie współpracy barterowej
Karolina Zdon
tel. 796 108 323
karolina.zdon@best.wroclaw.pl
W sprawie turnieju League of Legends
Szymon Konopka
tel. 737 445 149
szymon.konopka@best.wroclaw.pl
W sprawie turnieju Counter-Strike
Donat Gashi
tel. 517 389 614
donat.gashi@best.wroclaw.pl
W sprawie współpracy medialnej
Emilia Szyszko
tel. 784 389 067
emilia.szyszko@best.wroclaw.pl
Koordynator główny projektu
Igor Jabłoński
tel. 884 989 534
igor.jablonski@best.wroclaw.pl
TURNIEJE BIT FEST 2017
2015-2017 © All Rights Reserved